Ev Alarm Sistemleri

Neden Ev Alarm Sistemi?

Güvenlik insanoğlunun var oluşundan beri önemli olgulardan biri olmuştur. Güvenlik sistemleri çağımızın teknolojisi olan elektronik teknolojisinin kullanılması ile birlikte sürekli gelişme göstermektedir. Hırsızlık tüm yerleşim yerlerinde en çok korkulan olaylardan biridir. Bu olayların başlangıç anında ilgili birimlerin hemen haberdar edilmesi için ihbar ve alarm sistemleri ne ihtiyaç vardır. Gelişen teknolojinin amacı ise caydırıcı unsurları ile bu olayları en aza indirmek ve olabilecek tehlikeleri önlemektir.

Ev alarmları sistemleri her geçen gün yaygınlaşmaya devam etmekte, sadece yaygınlaşmakla kalmayıp sürekli yeni teknolojiler üzerine araştırmalar da devam etmektedir. Hayatımızı geçirdiğimiz evlerin düzenli takip edilmesi ve biz yokken de korunması çok büyük maddi, manevi hasarları engelleyebilecek küçük bir önlemdir.

Ev alarmları Nedir?

Ev güvenlik sistemi bireysel konutlara, işyerlerine veya yazlıklara uygulanabilen, temeli otomasyon olan bir dizi güvenlik önlemidir.

Ev Güvenlik Çözümü Elemanları

Ev alarmları sistemleri çok çeşitli yerlerde farklı şekilde yapılanabilir. Bu yapılanmanın uzmanlar tarafından yapılan incelemeler sonucunda kararlaştırılması da hem kullanıcı hem de satıcı için iyi olur. Fakat genel olarak toparladığımızda Ev alarmları 2 temel elemandan oluşur:

1 . Ev alarmları – Alarm Sistemleri

Ev alarmları ev güvenlik çözümlerinin en çok kullanılan ve en önemli elemanlarıdır. Değişik şekillerde kurulabilirler. Evlerde pencere veya kapılara takılan sensörler buraların açılması durumunda alarmı devreye sokabilir, evin içine yerleştirilen hareket sensörleri yardımıyla içeride hareket olursa alarm çalıştırılabilir ya da duman veya ısı dedektörleri yardımıyla alarm tetiklenebilir. Her türlü sonuç aynıdır. Alarmın çalışması esastır.

2 . Güvenlik Kameraları
Ev güvenlik kameraları alarmdan daha sıkı bir sistem içingereklidir diyebiliriz. Sürekli olarak gözetlenen bir eve girerken hem hırsızlar tereddüt edecektir hem de siz sürekli izleyebildiğiniz için rahat edersiniz. Mesela Bodrum’da yazlığınız var. Bu yazlığa kuracağınız küçük bir gözetleme sistemi ve doğru yazılımlarla internette bir adresle istediğiniz an evinizi izleyebilirsiniz. Bu tip sistemler günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Bunun için güvenlik sistemleri kişilerin günlük yaşantılarını bozmayacak şekilde projelendirilir. Elektronik güvenlik sistemleri gelende alarm sistemi adı verilen hırsızlık, yangın ve gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı kurulan erken uyarı sistemleridir. Bu tehlikelerin he birine karşı ayrı sistemler kurulduğu gibi hepsini kapsayacak şekilde sistemler de kurulabilmektedir. Güvenlik ve hırsız alarm sistemlerinde algılayıcılar ve dönüştürücüler en önemli rolü oynamaktadır.

Ev Alarm Sistemleri

Siz evinizdeyken ya da dışarıdayken, hem sevdiklerinizi hem de eşyalarınızı kötü niyetli kişi ya da kişiler tarafından korumak ve tam kapsam güvenlik altına almak Data Güvenlik Sistemleri ile artık çok kolay.

Günümüzün değişen yaşam şartları birçok farklı güvenliği ayağımıza getirirken, bu kullandığımız mallarımızı koruyabilmek ve onlara sahip çıkabilmek adına da güvenlik önlemlerini gerekli kılmaktadır. Eski zamanlarda insanlar evlerinde para, altın, gibi değerli eşyaları bulundurur du ve bu eşyaların çalınması gibi bir durumdan korktuklarından dolayı güvenlik önlemleri almak isterlerdi. Günümüzde banka uygulamaları, yatırım uygulamaları ve parayı değerlendirme uygulamaları çok değişik bir konuma ulaştığından dolayı artık insanlar evlerinde para ve diğer madeni eşyalar ya da mücevherleri saklama ihtiyacı duymamaktadır. Fakat tam tersi bir durum olarak günümüzde her insanın evinde akıllı telefonlar, araba anahtarları, bilgisayarlar, teknik cihazlar ve değerli teknolojik ürünler bulunmaktadır. Eski zamanların değerli konumda bulunan eşyalarına göre bu cihaz ve ürünler daha önemli bir konumda bulunduğu için hırsızlık olayları da artış göstermiş durumda bulunmaktadır.

 

Ev Güvenlik Sistemleri Çalışması
Ev güvenliğinin çalışmasında en önemli ögeler sensörlerdir. Doğru şekillerde yerleştirilen sensörlerin yardımıyla çok büyük maddi hasarları önleyebilirsiniz.

Basit Ev alarmları “kablolu” ne ve “kablosuz” gelişmiş ev güvenlik sistemleri haline var öğrenin …
Öyleyse, size değerli eşyalar için mükemmel bir saklanma yeri olduğunu düşünüyorum. Yatak size hırsızlar minder arasında ve iç çamaşırı çekmecesine ve dondurucuda yanı sıra orada bakacağız bilmek değil altında. Eğer mükemmel bir saklanma yeri anladım var düşünüyorum ve bir çok önemli şeyler için zemin sabitlenmiş kasa var.

Can ve mal güvenliğini koruma altına alan ev alarm sistemlerimiz hırsızlığa karşı çözüm yaratırken, aynı zamanda yangın, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik durumları gibi özel çözümleri de kapsamaktadır. Can ve mal güvenliği sağlamak için kurgulanan ve montajı gerçekleştirilen güvenlik sistemlerinde, DSC, Desi, Paradox gibi tüm dünyada en çok tercih edilen ürünler kullanılmaktadır.Ücretsiz keşif sonrasında konutun/ iş yerinin yapısına göre belirlenen alarm sistemi her bir mekân için farklılık gösterebilir.

Yangın/Gaz Alarmı

Evinizi alarm sistemine ilave edeceğiniz gaz ve duman sensörleriyle oluşabilecek yangın ve gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı korunabilirsiniz. Eviniz 7 gün / 24 saat boyunca dedektörlerin gözetimi halindedir.

Evdeki yangın / gaz alarmı uyarısını alan Alarm İzleme Merkezi ev sahibini arayarak alarmın doğruluğunu sorgular.

Duman sensörleri haricinde endişe duyduğunuz yangın vb. acil durumlarda, panel tuş takımı üzerine bulunan yangın butonu sayesinde Alarm İzleme Merkezi’ni devreye sokabilisiniz.

Alarm İzleme Merkezi tarafından aranan ev sahibinin onayıyla, kolluk kuvvetleri eve yönlendirilir.

Hırsız Alarmı

Ev Alarm Sistemi Kurulu iken 7 gün / 24 saat boyunca “açık” konumdadır.

Eve izinsiz giriş algılandığı anda Alarm İzleme Merkezi devreye girer.

Telefon onayı ile ihbar doğrulanır.

Onayla birlikte ihbar destek kuvvetlerine bildirilir.

Panik Alarmı

Panik alarmı 7/24 saat boyunca devrededir.

Kişi kendini tehdit halinde hissettiği zaman elindeki mevcut kumanda/tuş takımı yardımıyla alarmı devreye sokar.

Alarm İzleme Merkezi en yakın kolluk kuvvetini eve yönlendirir.

Tıbbi Alarm

Tıbbi Alarm 7/24 saat boyunca devrededir.

Kişi kendini tıbbi tehlike altında veya ağır hasta hissettiği zaman yardım butonuna basar.

En yakın ambulans Alarm İzleme Merkezi tarafından eve yönlendirilir.

Sistem ağır hasta ve yaşlı insanlar için uzaktan kumanda ile de aktif hale getirilebilmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.